Üniversitelerin lisans ve önlisans programına yerleşmeye hak kazanan 784 bin 950 aday için kayıtlar başladı. Kayıtlar 7 Ağus...

 

Üniversitelerin lisans ve önlisans programına yerleşmeye hak kazanan 784 bin 950 aday için kayıtlar başladı. Kayıtlar 7 Ağustos'a kadar sürecek. e-Devlet sistemi üzerinden kayıtlar için ise son gün 5 Ağustos olacak.

Devlet ve vakıf üniversiteleri için bugün başlayan kayıtlar bizzat başvuracak adaylar için 7 Ağustos'ta sona erecek. e-Devlet kapısı üzerinden kayıt başvurusu yapacaklar için ise 5 Ağustos son gün olacak. Bu tarihleri kaçırıp başvuru yapamayan adaylar haklarını kaybetmiş sayılacak.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kayıt için öğrencilerden ÖSYS Sonuç Belgesi, nüfus cüzdanının onaylı örneği, ikametgah, mezun olunan okulun diplomasının aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi, askerlik şubesinden alınacak belge, 12 adet fotoğraf, katkı payının ödenmesi ile ilgili belge ve üniversite tarafından ilan edilen diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı sureti istenecek. Kayıt için istenen belgelerin onaysız suretleri veya fotokopisi kabul edilmeyecek.

ÖSYM: KESİNTİLER YAŞANABİLİR

ÖSYM, sistem altyapısında bakım ve onarım çalışması yapılacağını belirtirken, "İnternet üzerinden sağladığımız servislerde ara ara kesintiler yaşanabilecektir" açıklamasında bulundu. ÖSYM açıklamasında, "3 Ağustos Pazartesi gününü 4 Ağustos Salı gününe bağlayan gece saat 00:00 ile 03:00 arası, sistem altyapısında bakım ve onarım çalışmaları yapılacaktır. Belirtilen zaman aralığında internet üzerinden sağladığımız servislerde ara ara kesintiler yaşanabilecektir" denildi.

Kaynak:Zaman.Com.tr

eğitimüniversiteösym